تبلیغات X
سفارش بک لینک
نرم افزار ارسال صورتحساب الکترونیکی
آموزش ارز دیجیتال
لباس خواب
ابزار تادیومی
خرید بک لینک قوی
صرافی ارز دیجیتال
خرید تتر
هنگ درام
فایل گپ
بیگ بلاگ
خدمات سئو سایت
آسال تهویه قم
نسلی نو
وبینو قم
چاپ ساک دستی پارچه ای
وی رمان
ال تی پارت
دکوراسیون منزل
دکوراسیون اتاق پذیرایی
دکوراسیون آشپزخانه کوچک
دکوراسیون آشپزخانه
دکوراسیون اتاق خواب
کابینت آشپزخانه
دکوراسیون اتاق خواب دخترانه
دکوراسیون اتاق نشیمن
چاپخانه قزوین
برسادیس
استارتاپ


آشنايي با اصطلاحات موبايل s
آشنايي با اصطلاحات موبايل
آشنايي با اصطلاحات موبايلسال‌هاست از گوشي موبايل استفاده مي‌كنيد و انتظارتان از گوشي هم فقط اين است كه ارسال و دريافت پيام و صدايتان خوب باشد؛ حالا گوشي شما دور

آشنايي با اصطلاحات موبايل

7 آذر 1391 | نسخه قابل چاپ | نویسنده : Shahrak

آشنايي با اصطلاحات موبايل
سال‌هاست از گوشي موبايل استفاده مي‌كنيد و انتظارتان از گوشي هم فقط اين است كه ارسال و دريافت پيام و صدايتان خوب باشد؛ حالا گوشي شما دوربين و راديويي هم داشته باشد يا نه اما گهگاه كلمات يا اصطلاحاتي در اين زمينه مي‌شنويد كه هيچ سر در نمي‌آوريد چه هستند و به چه كار مي‌آيند.

با برخي از اصطلاحات موبايل آشنا شويد:روی ادامه مطلب کلیک کنید...


 
آشنايي با اصطلاحات موبايل
سال‌هاست از گوشي موبايل استفاده مي‌كنيد و انتظارتان از گوشي هم فقط اين است كه ارسال و دريافت پيام و صدايتان خوب باشد؛ حالا گوشي شما دوربين و راديويي هم داشته باشد يا نه اما گهگاه كلمات يا اصطلاحاتي در اين زمينه مي‌شنويد كه هيچ سر در نمي‌آوريد چه هستند و به چه كار مي‌آيند.

با برخي از اصطلاحات موبايل آشنا شويد:

سيستم عاملOS محيطي است كه برنامه‌هاي متفاوت گوشي روي آن اجرا و نمايش داده مي‌شود. سيمبيان، اندرويد و... از سيستم‌هاي عامل معروفند. اندرويد اكنون گسترش زيادي پيدا كرده و از جمله سيستم‌هاي عامل اكثر گوشي‌هاي جديد است كه امكان دسترسي به بسياري كاركردها را سهل مي‌كند.

جاواJava يك نوع زبان برنامه‌نويسي است كه اجازه مي‌دهد برنامه‌هايي روي گوشي اجرا شود تا شما بتوانيد كارهايي مثل خواندن كتاب، گوش دادن به موسيقي، اجراي بازي و مانند آنها را براحتي انجام دهيد. بهتر است گوشي از جاوا پشتيباني كند.

بلوتوث: Bluetooth نوعي شبكه بيسيم براي ارسال و دريافت فايل‌ها و داده‌هاي صوتي، تصويري و متني است. تكنولوژي قديمي‌تر بيسيم، اينفرارد بود كه كم‌كم بلوتوث دارد جاي آن را مي‌گيرد.

شماره سريال گوشي: IMEI شماره‌اي است كه به هر گوشي اختصاص داده شده تا هنگام فقدان براحتي پيدا شود يا زمان خريد متوجه اصل يا قاچاق بودن آن شويد.

چندرسانه‌اي: MMS نوعي ساختار توسعه‌يافته از SMS يا همان پيامك نوشتاري است با اين تفاوت كه از طريق آن مي‌توان كليپ‌هاي كوتاه ويدئويي، عكس و مانند آن را هم ارسال يا دريافت كرد.

ناوبريGPS سيستمي است كه اگر گوشي شما از آن پشتيباني كند مي‌توانيد از طريق ماهواره محل و موقعيت دقيق خود يا در اصل، گوشي را روي نقشه تشخيص دهيد و از اين راه، مسيرهاي حركت را رديابي كنيد.جي‌پي‌آراسGPRS شيوه‌اي بيسيم براي تبادل ارتباط پرسرعت اينترنتي و اطلاعاتي از طريق اپراتور سيمكارت است كه حين استفاده از اينترنت و ارتباط و انتقال بسته‌هاي ديتا، امكان برقراري تماس و پيشگيري از اشغال خط را نيز فراهم مي‌كند. 

وپ
WAP امكان وصل شدن به اينترنت را از طريق گوشي موبايل فراهم مي‌كند.وايفاي: WiFi امكان وصل شدن به مودم‌هاي خانگي يا شركتي را براي اتصال به اينترنت از طريق گوشي فراهم مي‌كند. 

باتري پليمر ليتيوم:Li-Po يكي از تكنولوژي‌هاي جديد در صنعت باتري‌سازي است كه احتمالا كم‌كم جانشين باتري‌هاي يون‌ليتيوم كنوني با علامت Li-lon خواهد شد. باتري‌هاي قديمي نيكل كاديوم با علامت NiCd و نيكل مولييدن با علامت NiMH معايب بسياري چون سنگيني و ماندگاري كم شارژ داشتند و پس از دو يا سه سال ناكارآمد بودند.


موضوعات مرتبط با این مطلب : موبایل (گوشی همراه)
____________________________________________________
برچسب ها:
محمد اساینگونه نظر داده است : 10:24 ,28 دی 1391

بسیار عالی است ولی جای مسائل علمی و جالبتر خلیست

نام :
ايميل:
سايت:
ارسال نظر به صورت خصوصي به مدیر سایت

شهرک سرگرمی و نمایش