+*o$O شهرک سرگرمی و نمایش O$o*+ - آرشیو 1391/8
<-Description->

زلزله سفید

21 آبان 1391 | نسخه قابل چاپ | نویسنده : Shahrak


۰۸آبان

 اگر این نوشته را نخوانید و برای هفت نفر نفرستید

پس از هفت روز هیچ اتفاقی نخواهد افتاد

حتی پس از هفت سال هم اتفاقی نخواهد افتاد

اما پس از هفتاد سال، جامعه ای خواهیم داشت که به هیچ شکل به آن مباهات نمی توانیم کرد.

زلزله که می آید، برای چند روز عزادار میشویم. برای تصویر کودکی که تکه نانی در دست دارد، اشک میریزیم. تصویر پروفایل خود را به نقشه ایران تغییر میدهیم. خون میدهیم و لباس هدیه میکنیم. زلزله طبیعی، را میتوان زلزله سیاه نامید. زلزله ای که دیده میشود و همه را می ترساند.

اما زلزله سفید نیز وجود دارد: زلزله اقتصادی. تحمل زلزله اقتصادی برای همه ما سخت است. اما برای کودکان بسیار سخت تر است. فشارهای اقتصادی مانند یک زلزله، آینده کودکان هموطن ما را تخریب میکنند. این زلزله، در مسیر کودکان رو به سوی آینده شکافهای عمیقی ایجاد میکند و  آوار رنج ها و گرفتاری ها را بر سر آنها  فرو میریزد.

زلزله سفید مانند یک شبح است. در هیچ تصویری دیده نمیشود. اما آینده یک کودک را تخریب میکند بی آنکه این خرابی ها دیده شود. خانه اگر تخریب شد، بازسازی میشود اما آینده تخریب شده را نمیتوان دوباره از نو ساخت.

همه ما دوست داریم برای دیگران فرصت رشد و پیشرفت فراهم کنیم. همه ما میدانیم که میلیونها کودک در کشور ما، صرفاً به دلیل نداشتن امکانات مالی، از ادامه تحصیل باز میمانند. کسانی که میتوانند بخشی از آینده این خاک باشند. اما شاید شما هم مثل من همیشه خودتان را به بهانه های مختلف قانع کرده باشید: اینکه چنین کودکانی را نمیشناسیم و اینکه به موسسات اعتماد نداریم و  اینکه از کجا معلوم به دست فرد درستی برسد و اینکه خودم ده ها مشکل و اولویت دارم و ده ها دلیل دیگر.

پس از آشنایی با بنیاد کودک، تمام این بهانه ها برای من رنگ باختند. با کمک به بنیاد کودک، شما بهره و سود نمیگیرید، قرعه کشی در کار نیست. حتی شما هیچ جا معرفی نمیشوید و به شما لوح تقدیر نمیدهند. اما خیالتان راحت است و مطمئن هستید که بنیاد کودک ۱۸ سال حضور رسمی و قانونی دارد. حسابرسی شفاف دارد. به شما این امکان را میدهد که کودکی را که میخواهید کفالت کنید، خودتان انتخاب کنید یا حتی او را ببینید. گزارش تحصیلی او را به شما ارائه میدهد و ده ها امکان دیگری که «امنیت» سرمایه گذاری معنوی شما را تضمین میکند.

در این روزها که همه از من می پرسند پولهایمان را جمع کرده ایم، سکه بخریم یا دلار تا ارزشش بهتر حفظ شود؟ میگویم هر چه میخواهی بخر، اما بیا بخش کوچکی از آن را برای «بنیاد کودک» کنار بگذاریم. تا علاوه بر ارزش داراییهایمان، ارزش خودمان هم به عنوان یک انسان حفظ شود. خواهش میکنم برای چند دقیقه به سایت www.childf.org سر بزنید و این متن را نیز به اشتراک بگذارید. این حداقل کاری است که میتوانیم بکنیم.

محمدرضا شعبانعلی

موضوعات مرتبط با این مطلب : خواندنی و جالب
____________________________________________________
برچسب ها:

تبديل فيلم به عكس متحرك

16 آبان 1391 | نسخه قابل چاپ | نویسنده : Shahrak

تبديل فيلم به عكس متحرك
نرم‌افزارهاي مختلفي براي تبديل فيلم‌هاي ويدئويي به عكس‌هاي متحرك GIF وجود دارد اما بسياري از آنها پس از انجام عمليات تبديل، انيميشني با كيفيت بسيار پايين را در اختيار شما قرار مي‌دهد.
برای دیدن بقیه مطلب روی ادامه مطلب کلیک کنید.ادامه مطلب...


موضوعات مرتبط با این مطلب : رایانه و اینترنت
____________________________________________________
برچسب ها:

بهترین هدیه دوستم!

7 آبان 1391 | نسخه قابل چاپ | نویسنده : Shahrak
ﯾﮏ ﺩﻭﺳﺖِ ﺧﻮﺏ ﺩﺍﺷﺘﻢ!... ﯾﻪ ﺩﻭﺳﺖ ﺩﺍﺷﺘﻢ ﮐﻪ ﺍﺯﺵ ﺧﯿﻠﯽ ﺁﻣﻮﺧﺘﻢ.ﯾﻪ ﺭﻭﺯ ﮔﻔﺘﯿﻢ ﺑﯿﺎ ﻟﺬﺗﻬﺎﻣﻮﻥ ﺭﻭ ﺑﺎ ﻫﻢ ﺗﻘﺴﯿﻢ ﮐﻨﯿﻢ.
ﮔﻔﺖ ﺑﺎﺷﻪ ﺗﻮ ﺷﺮﻭﻉ ﮐﻦ.ﻭ ﻣﻦ ﺑﺮﺩﻣﺶ ﯾﻪ ﯾﮏ ﻓﺮﻭﺷﮕﺎﻩ ﻟﻮﮐﺲ ﻭ ﺧﯿﻠﯽ ﺑﺰﺭﮒ ﻭ ﮔﻔﺘﻢ ﻣﻦ ﻣﯿﺎﻡ ﺍﯾﻨﺠﺎ ﻭ ﺗﺎ ﻣﯿﺘﻮﻧﻢ ﺗﻤﺎﺷﺎ ﻣﯿﮑﻨﻢ ﻭ ﻫﺮ ﭼﯽ ﮐﻪ ﺩﻭﺳﺖ ﺩﺍﺷﺘﻪ ﺑﺎﺷﻢ ﺣﺘﯽ ﺍﮔﺮ ﻻﺯﻡ ﻧﺒﺎﺷﻪ ﻣﯿﺨﺮﻡ ﻭ ﺍﯾﻨﮑﺎﺭ ﻟﺬﺕ ﺑﯽ ﭘﺎﯾﺎﻧﯽ ﺑﻪ ﻣﻦ ﻣﯿﺪﻩ.ﭼﺘﺪ ﺳﺎﻋﺖ ﺑﺎ ﻫﻢ ﺍﻭﻧﺠﺎ ﺑﻮﺩﯾﻢ ﻭ ﮐﻠﯽ ﺧﺮﯾﺪ ﮐﺮﺩﯾﻢ ﻭ ﻭﻗﺘﯽ ﺍﻭﻣﺪﯾﻢ ﺑﯿﺮﻭﻥ ﺍﺯﺵ ﭘﺮﺳﯿﺪﻡ:ﺧﺐ!ﭼﻄﻮﺭ ﺑﻮﺩ؟
ﻧﮕﺎﻫﻢ ﮐﺮﺩ،ﻟﺒﺨﻨﺪ ﺯﺩ ﻭ ﮔﻔﺖ:ﺧﻮﺏ ﺑﻮﺩ. ﺗﻮ ﺩﯾﻮﻭﻧﻪ ﺍﯼ...

ﻫﻔﺘﻪ ﯼ ﺑﻌﺪ ﻧﻮﺑﺖ ﺍﻭﻥ ﺑﻮﺩ.ﻣﻦ ﺭﻭ ﺑﺮﺩ ﺑﻪ ﯾﮏ ﮐﺘﺎﺏ ﻓﺮﻭﺷﯽ ﺑﺰﺭﮒ ﺑﺎ ﮐﻠﯽ ﻗﻔﺴﻪ ﻫﺎ ﻭ ﮐﺘﺎﺑﺎﯼ ﺭﻧﮕﺎﺭﻧﮓ.ﺑﺎ ﺷﻮﻕ ﻓﺮﺍﻭﺍﻧﯽ ﺑﯿﻦ ﺭﺍﻩ ﺭﻭ ﻫﺎ ﺣﺮﮐﺖ ﻣﯿﮑﺮﺩ ﻭ ﺑﺮﺍﻡ ﺗﻮﺿﯿﺢ ﻣﯿﺪﺍﺩ.ﺩﺳﺘﻢ ﺭﻭ ﻣﯿﮕﺮﻓﺖ ﻭ ﻣﺜﻞ ﺑﭽﻪ ﻫﺎﯾﯽ ﮐﻪ ﺑﻪ ﺩﻧﯿﺎﯼ ﺍﺳﺒﺎﺏ ﺑﺎﺯﯼ ﺭﺳﯿﺪﻥ ﺍﯾﻦ ﻃﺮﻑ ﻭ ﺍﻭﻥ ﻃﺮﻑ ﻣﯿﺒﺮﺩ ، ﻭ ﻣﻦ ﻧﮕﺎﻫﺶ ﻣﯿﮑﺮﺩﻡ.
ﺑﺎ ﭼﻨﺎﻥ ﻟﺬﺗﯽ ﺑﺮﺍﻡ ﺍﺯ ﮐﺘﺎﺏ ﻣﯿﮕﻔﺖ ﮐﻪ ﺑﺎﻭﺭﻡ ﻧﻤﯿﺸﺪ ﻣﻦ ﺗﺎ ﺣﺎﻻ ﺍﺯ ﻫﻤﻪ ﯼ ﺍﯾﻨﻬﺎ
ﻏﺎﻓﻞ ﺑﻮﺩﻡ! ﭼﻨﺪ ﺳﺎﻋﺖ ﺑﺎ ﻫﻢ ﺍﻭﻧﺠﺎ ﺑﻮﺩﯾﻢ ﻭ ﮐﻠﯽ
ﮐﺘﺎﺏ ﺧﺮﯾﺪﯾﻢ. ﻭ ﻭﻗﺘﯽ ﺍﻭﻣﺪﯾﻢ ﺑﯿﺮﻭﻥ ﭘﺮﺳﯿﺪ:ﺧﺐ!ﭼﻄﻮﺭ ﺑﻮﺩ؟ ﻧﮕﺎﻫﺶ ﮐﺮﺩﻡ ﻭ ﮔﻔﺘﻢ:ﺧﻮﺏ ﺑﻮﺩ ﻭ ﻣﻦ ﺩﯾﻮﻭﻧﻪﯼ ﺗﻮ ﻫﺴﺘﻢ!
ﻭﻗﺘﯽ ﺍﺯ ﻫﻢ ﺟﺪﺍ ﺷﺪﯾﻢ ﻣﺴﯿﺮ ﺣﺮﮐﺘﺶ ﺭﻭ ﺑﺎ ﻧﮕﺎﻫﻢ ﺩﻧﺒﺎﻝ ﮐﺮﺩﻡ.ﻣﺤﮑﻢ ﺭﺍﻩ ﻣﯿﺮﻓﺖ.ﺍﻧﮕﺎﺭ ﺧﻮﺷﺤﺎﻝ ﺑﻮﺩ ﺍﺯ ﺍﯾﻨﮑﻪ ﺑﻬﺘﺮﯾﻦ ﭼﯿﺰﯼ ﮐﻪ ﺗﻮﯼ ﺩﻧﯿﺎ ﺩﺍﺷﺖ ﺑﺎ ﻣﻦ
ﺗﻘﺴﯿﻢ ﮐﺮﺩﻩ ﺑﻮﺩ.
ﻫﻨﻮﺯ ﺑﻪ ﯾﺎﺩﺵ ﺍﻭﻥ ﮐﺘﺎﺑﻬﺎ ﺭﻭ ﭘﯿﺶ ﺧﻮﺩﻡ ﻧﮕﻪ ﻣﯿﺪﺍﺭﻡ. ﺍﻭﻧﻬﺎ ﺑﺮﺍﯼ ﻣﻦ ﻧﻤﺎﺩ ﺗﻔﮑﺮ ﻭ ﺩﻭﺳﺘﯿﻪ.
ﺁﺭﻩ ﺩﻭﺳﺘﻢ ﺍﻧﺪﯾﺸﯿﺪﻥ ﻭ ﻣﻬﺮ ﺑﻪ ﻣﻦ ﻫﺪﯾﻪ ﺩﺍﺩﻩ ﺑﻮﺩ.ﯾﮏ ﻫﺪﯾﻪ ﯼ ﺁﺳﻤﺎﻧﯽ ﮐﻪ ﺍﮔﺮ ﺩﺭ ﺟﺮﯾﺎﻥ ﻋﺎﺩﯼ ﺯﻧﺪﮔﯽ ﺑﻬﻤﻮﻥ ﺩﺍﺩﻩ ﺑﺸﻪ ﺷﺎﯾﺪ ﭘﺲ ﺑﺰﻧﯿﻢ.ﺍﻣﺎ ﺩﻭﺳﺘﻢ ﺍﯾﻦ ﺭﯾﺴﮏ ﺭﻭ ﮐﺮﺩ ﻭ ﻣﻦ ﻣﺪﯾﻮﻧﺸﻢ.
ﻫﺮ ﺟﺎ ﻫﺴﺖ ﻧﻮﻧﺶ ﮔﺮﻡ ﻭ ﺁﺑﺶ ﺳﺮﺩ.موضوعات مرتبط با این مطلب : داستان کوتاه پارسی
____________________________________________________
برچسب ها:

شكار دختربچه به جاي راسو

3 آبان 1391 | نسخه قابل چاپ | نویسنده : Shahrak

شكار دختربچه به جاي راسو
 يك مرد آمريكايي يك دختربچه 9 ساله را با يك راسوي بدبو اشتباه گرفت و به سويش شليك كرد.

 مردي  در شهر نيو سيويكلي ايالت پنسيلوانيا هنگام شب دختربچه 9 ساله كه لباس و كلاه سياهي به تن داشت و شال سفيدي را به پشت انداخته بود با يك راسوي بدبو اشتباه گرفت و با تفنگ به سوي دخترك شليك كرد.

اين مرد كه از اقوام دختربچه محسوب مي‌شود پس از اينكه متوجه اشتباهش شد بچه را كه از ناحيه شانه مجروح شده است  فورا به بيمارستان كودكان پيتسبورگ منتقل كرد.

خوشبختانه حال دختربچه خوب است. والدين او شكايتي را مطرح نكرده اند ، با اين حال پليس تحقيقاتي را در مورد اين حادثه آغاز كرده است.
 مترجم: بهرام افتخاري.

موضوعات مرتبط با این مطلب : خواندنی و جالب
____________________________________________________
برچسب ها:

زايمان در دادگاه به كمك قاضي زن

3 آبان 1391 | نسخه قابل چاپ | نویسنده : Shahrak

زايمان در دادگاه به كمك قاضي زن
يك زن باردار در دادگاه شهر كيپ آفريقاي جنوبي دچار درد زايمان شد و به كمك يك قاضي زن فرزندش را به دنيا آورد.

به گزارش روز چهارشنبه جام جم آنلاين به نقل از خبرگزاري فرانسه، پرل آندروز قاضي زن دادگاه وينبرگ در حومه شهر كيپ گفت: روز گذشته يك زن باردار در دادگاه دچار درد زايمان شد. متوجه شدم كه طاقتش به آخر رسيده و در شرف زايمان است.

وي افزود: زن باردار را همراه دو زن ديگر به دستشويي دادگاه برده و به او در به دنيا آوردن نوزادش كمك كرديم. تا زمان رسيدن اورژانس نوزاد را كه يك پسر است گرم نگه داشتم. خوشبختانه با رسيدن پزشك اورژانس، وي تاييد كرد كه نوزاد كاملا سالم است.

رسانه هاي آفريقاي جنوبي در مورد دليل حضور اين زن باردار در دادگاه توضيحي نداده اند. مترجم: بهرام افتخاري.

موضوعات مرتبط با این مطلب : خواندنی و جالب
____________________________________________________
برچسب ها:

شکستن قلنج

3 آبان 1391 | نسخه قابل چاپ | نویسنده : Shahrak


از شکستن قلنج چه مي‌دانيد

شاید شما هم جزو آن دسته از مردم باشید که گاهی با به صدا درآوردن انگشتان دست، گردن یا مهره‌های کمرشان، اصطلاحا قلنجشان را می‌شکنند.

شاید دیده باشید کسانی را که این کار را پیوسته و مدام انجام می‌دهند. اگر خودتان هم جزو این افرادید، خوب است در‌این‌باره بیشتر بدانید:

در سال 1971 میلادی دو دانشمند آلمانی به مفصل سوم بین انگشت و کف دست نیرویی کششی وارد آوردند و با مشاهده شکل‌گیری حباب‌هایی از گاز در این آزمایش ثابت کردند که فشار بر مفاصل یاد شده سبب آزاد شدن گاز Co2 می‌شود.

وارد آمدن نیروی کششی بین سطوح مفصل سبب افزایش حجم آن و کاهش فشار مایعی می‌شود که درون مفصل است. این کاهش به خروج گاز درون مفصل و ایجاد حباب می‌انجامد.

وارد آوردن فشار بخصوص با شکستن قلنج سبب حرکت مایع درون مفصل به قسمت‌هایی می‌شود که زیر فشار کمتر باشد.

صدای حاصل از شکستن قلنج به سبب خوابیدن یا ترکیدن همین حباب‌های گاز در جریان حرکت مایع درون مفصل است.

شکستن قلنج کمر، گردن و بخصوص انگشت‌ها برای رفع خستگی، شاید موجب احساس راحتی شود، اما عارضه ساییدگی زودرس مفصل‌ها را به دنبال خواهد آورد.

با اولین نشانه‌های ساییدگی، درد و التهاب مفاصل بویژه در انگشت‌ها و گردن که حساس‌تر از مهره‌های کمر هستند شروع خواهد شد. در میان انگشتان دست، انگشت شست بیش از انگشتان دیگر در معرض خطر است.

چرخش ناگهانی در ناحیه گردن و بویژه کمر هم بسیار خطرناک قلمداد شده، آسیب‌های ستون فقرات و عضلات گردن را شدیدتر می‌کند.

شکستن قلنج به سبب ایجاد حس راحتی و رفع موقت خستگی، ممکن است سبب تکرار و عادت به انجام عمل شود. تکرار و عادت، افزون بر ایجاد اختلال وابستگی روانی، خرابی‌ها و آسیب‌های مفصلی را زودتر و شدیدتر پیش می‌آورد.

تا آنجا که می‌توانید از شکستن قلنج مفاصل‌تان خودداری کنید.

سپاس از رشید حسام

برگرفته از جام جم آنلاین
موضوعات مرتبط با این مطلب : پزشکی و سلامت
____________________________________________________
برچسب ها:

روش صحیح شستشو ، ضد عفونی ، نگه داری و خشک کردن سبزیجات

3 آبان 1391 | نسخه قابل چاپ | نویسنده : Shahrak

سبزیجات از فسادپذیرترین محصولات کشاورزی هستند . این محصول در مزرعه ممکن است آلوده شود ، لذا به سادگی می تواند انگل پذیر است. بنابراین جهت جلوگیری از این آثار نامطلوب روش زیر ارائه می شود. 

برای دیدن این روش ها روی ادامه مطلب کلیک کنید.


ادامه مطلب...


موضوعات مرتبط با این مطلب : خانه داریآشپزیپزشکی و سلامت
____________________________________________________
برچسب ها:

تحویل ماهواره شریف تا آبان ماه

2 آبان 1391 | نسخه قابل چاپ | نویسنده : Shahrakرییس دانشگاه صنعتی شریف گفت: ماهواره شریف با قابلیت سرعت بالا در عکسبرداری که توسط محققان این دانشگاه ساخته شده است تا پایان آبان ماه امسال به سازمان فضایی تحویل داده می‌شود.


به گزارش ایرنا، دکتر رضا روستا آزاد اظهار داشت: ماهواره شریف تا پایان آبان ماه تکمیل می‌شود و وارد چرخه پرتاب خواهد شد.

وی افزود: نوبت پرتاب این ماهواره به سازمان فضایی ایران و دیگر عوامل دست اندرکار بستگی دارد اما براساس آن چه که از پیش اعلام شده است ظاهرا ماهواره شریف تا آخر سال در دستور کار برای پرتاب قرار می‌گیرد.

رییس دانشگاه صنعتی شریف خاطرنشان کرد: ماهواره شریف قرار است با راکت ماهواره بر B 1 پرتاب شود؛ این ماهواره دارای سرعت عکسبرداری بالا است که با استفاده از آن می‌توان عکس رنگی آر.جی.بی با رزولوشن 10 متر و کمتر از 10 متر دریافت و از طریق ماهواره به زمین ارسال کرد.

به گفته وی این ماهواره قرار است در مدار زمین آهنگ (مدار36 هزار کیلومتر) پرتاب شود.ماهواره شریف آخرین ماهواره از مجموعه ماهواره‌های دانشجویی است که در کشور ساخته و به فضا پرتاب می‌شود.

تاکنون ماهواره‌های دانشجویی همچون ماهواره نوید، ماهواره ظفر و ماهواره آت ست در دانشگاه‌های کشور ساخته شده است.

ماهواره نوید علم وصنعت که حاصل تلاش محققان دانشگاه علم و صنعت بود، در سال گذشته با موفقیت به فضا پرتاب شد. ماهواره ظفر نیز توسط محققان دانشگاه علم و صنعت و ماهواره آت ست نیز توسط محققان دانشگاه صنعتی امیرکبیر ساخته شده است. این دو ماهواره هم در نوبت پرتاب قرار دارند.

موضوعات مرتبط با این مطلب : نجوم و فضا
____________________________________________________
برچسب ها:

روبات کنکوری

2 آبان 1391 | نسخه قابل چاپ | نویسنده : Shahrak

روباتی در ژاپن با هدف دستیابی به نمرات بالا در آزمون ورودی دانشگاه توکیو ساخته شد.


قرار است روبات یادشده تا سال 2021میلادی در کنکور این دانشگاه -که یکی از دانشگاه‌های برتر جهان محسوب می‌شود- شرکت کند. به‌گفته دانشمندان، هوش مصنوعی این روبات تمام اعداد، واژه‌ها و معادلات پیچیده در کنکور این دانشگاه را تحلیل خواهد کرد. گفتنی است در سال 2011 نیز ابررایانه واتسون برای رقابت در برابر شرکت‌کنندگان انسانی وارد صحنه شد. پس از چند اجرای تمرینی، رایانه واتسون در این مسابقه توانست رقبای انسانی را یکی پس از دیگری شکست دهد.
موضوعات مرتبط با این مطلب : رایانه و اینترنت
____________________________________________________
برچسب ها:

انتشار بازي رايانه‌اي راز اژدها به 4 زبان

1 آبان 1391 | نسخه قابل چاپ | نویسنده : Shahrak
انتشار بازي رايانه‌اي راز اژدها به 4 زبان براي نخستين بار بازي رايانه‌اي راز اژدها به چهار زبان دنيا در اختيار كاربران قرار گرفت. راز اژدها نخستين بازي است كه به زبان‌هاي فارسي، آذري، كردي، ارمني و عربي براي كاربران قابل اجراست. دوبله به زبان‌هاي مختلف اين اثر را انجمن گويندگان جوان عهده‌دار بوده و شركت فن‌افزار شريف آن را ساخته است. در داستان اين بازي كه ريشه در اساطير ايراني دارد مبارزه گرشاسپ با ديوها و اژدها به تصوير كشيده شده شده است و كاربر بايد در مبارزه هایی مهيج پيروز شود.موضوعات مرتبط با این مطلب : رایانه و اینترنت
____________________________________________________
برچسب ها:

شهرک سرگرمی و نمایش